Методики розвитку

Методики розвитку

Сучасні методики розвитку

Методики розвитку дітей з самого раннього віку у багатьох батьків викликають скепсис. Але насправді зростаюча популярність подібних технік ґрунтується на наукових фактах. У перший рік життя мозок дитини розвивається на 60%, вже до 3-х років - на 80%, а у віці семи років зростання і формування мозку в основному закінчую...

Сучасні методики розвитку

Методики розвитку дітей з самого раннього віку у багатьох батьків викликають скепсис. Але насправді зростаюча популярність подібних технік ґрунтується на наукових фактах. У перший рік життя мозок дитини розвивається на 60%, вже до 3-х років - на 80%, а у віці семи років зростання і формування мозку в основному закінчуються. Таким чином, найбільш продуктивний етап розвитку припадає саме на дошкільний вік, і чим більше знань малюк отримає в цей період, тим простіше він освоїть шкільні науки.

Популярні методики раннього розвитку дітей

У дошкільній педагогіці існують перевірені часом методики розвитку дітей, які можна назвати класичними. Кожній методикою відповідає певний набір навчальних інструментів, які допомагають малюкам освоювати нові знання і навички. Розглянемо найбільш поширені та ефективні з них.

Методика Глена Домана

Методики раннього розвитку дітей, створені Доманом, давно і успішно використовуються і батьками, і педагогами дошкільних центрів розвитку. Головний інструмент цієї технології - картки із зображеннями тварин, рослин словами, цифрами тощо Кожне зображення демонструється дитині протягом 5-10 секунд, і він автоматично запам'ятовує картинки, слова і словосполучення.

В інтернет-магазині Вesmart представлені десятки тематичних наборів Домана. Наприклад, комплект «Читання за Доманом» з 120 карток з простими словами українською мовою, використовується для навчання дітей читання вже з 6 місяців!

Такі комплекти карток як «Інтер'єр» або «Іграшки» з підписами українською та англійською допоможуть дитині швидше вивчити іноземну мову і запам'ятати правопис англійських слів.

Вальдорфська система

Основні принципи даної системи, були закладені німецьким філософом Рудольфом Штайнером, і до цього дня не втрачають своєї актуальності. На кожному етапі розвитку дитини ця методика виділяє пріоритетні форми навчання.

 На самих ранніх етапах розвитку в вальдорфської системі основна увага приділяється вдосконаленню дрібної моторики за допомогою ліплення та вишивання. Старші діти займаються пошиттям іграшок, різьбленням по дереву і т.д. Найважливіша частина цієї системи розвитку - навчання грі на музичних інструментах, яке покращує координацію між півкулями головного мозку і забезпечує гармонійний розвиток дитини.

Недарма в дитячих садках і центрах раннього розвитку музиці приділяється велика увага. Вже з 2-х років варто придбати малюкові який-небудь простий інструмент. Ідеальний варіант для цього віку «Ксилофон 15 тонів», розроблений за методикою ще одне видатного дитячого педагога Марії Монтессорі.

Таким чином, ранній розвиток дітей - це не примха окремих батьків, а цілком обгрунтований і необхідний процес. Взявши на озброєння кілька простих методик, ви зможете гідно підготувати дитину до школи, навчити його читання, арифметики та іноземних мов без особливих зусиль. Зробити це вам допоможе інтернет-магазин Вesmart, де є все, щоб забезпечити гармонійний розвиток дитини і допомогти йому вчитися, граючи.

Докладніше→