Пазли і головоломки

Пазли і головоломки

Дитячі пазли: коли і з чого починати?

Складно знайти людей, які не люблять дитячі пазли. Але крім задоволення подібні головоломки приносять чимало користі. Вони розвивають візуальне сприйняття і когнітивні навички, які відповідають за організацію і стратегію процесу складання. Крім того, пазли для малюків навчають іхтерпелівой і послідовної дія...

Дитячі пазли: коли і з чого починати?

Складно знайти людей, які не люблять дитячі пазли. Але крім задоволення подібні головоломки приносять чимало користі. Вони розвивають візуальне сприйняття і когнітивні навички, які відповідають за організацію і стратегію процесу складання. Крім того, пазли для малюків навчають іхтерпелівой і послідовної діяльності. Але щоб рішення головоломок було результативним і приносило дитині задоволення, а не розчарування, такі ігри повинні відповідати віку.

Пазли для дітей: оцінюємо ступінь складності

Вибір головоломкі для дітей, варто звертати увагу не тільки на рекомендації виробника, а й інші чинники, які визначають рівень складності пазла, а саме:
• кількість деталей;
• розміри елементів (чим дрібніше, тим складніше);
• наявність картинки-прикладу або контурів для деталей;
• деталізація зображення і колірна диференціація.
Також значення має якість пазлів, товщина деталей і їх стійкість до деформації, а також точність нарізки.

Пазли для малюків: коли пора почати знайомство?

Перші головоломки купити малюкові можна вже в 2-3 рочки. Зрозуміло, це повинні бути дуже прості набори пазлів з невеликої кількості великих елементів, якими легко маніпулювати. На цьому ознайомчому етапі, краще уникати головоломок, які викличуть у малюка труднощі, інакше, розчарувавшись у своїх силах, він ще довго не захоче їх вирішувати. Зате побачивши результат у вигляді зібраної картинки, у нього з'явиться бажання повторити успіх.
Відповідний варіант для дітей від 2-х років - пазл «Тварини» з 12 великих елементів, на кожному з яких зображені мавпи, слони, зебри і інші тварини. Також для цього віку підійдуть яскраві фігурні 3D пазли, зібравши які дитина отримає барвисту мозаїчну іграшку.
Накопичивши досвід на досить простих пазлах, в 3-4 роки малюк буде готовий самостійно справлятися з більш складними завданнями. Як тільки ви помітили, що дитина, крім випадкової перестановки деталей проявляє якусь послідовність і методичність у вирішенні завдання, можете підбирати більш складні пазли для дітей на 20-40 деталей.
У 6-8 років діти володіють достатнім рівнем розвитку синтетичних здібностей і готові справлятися з завданнями складніше. Коли ви бачите, що дитина вже виробляє власну методику складання пазлу (за формою, кольором і т.п.) йому підійдуть досить складні набори. Наприклад, класичний пазл-XXL Дісней Ravensburger "Чарівні цуценята" на 200 елементів.
Ще один цікавий вид головоломок - це збірні дерев'яні моделі, головний принцип яких схожий з картинками-пазлами. Але тут, замість картинки ми отримуємо об'ємну модель тваринного або зданія.Сборная дерев'яна модель «Паразауролоф» надовго захопить дитину, який обожнює динозаврів або просто любить головоломки.
Купити пазли для дітей інших головоломки можна в інтернет-магазині Вesmart.

Докладніше→